Maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limi boshlig‘i Suhrobbek Kirgizbayev tumandagi 86- hamda 288-sonli umumta’lim maktablariga tashrif buyurishdi
Bugun Yunusobod tumani prokurori yordamchisi Shohrux Toshmurodov hamda Maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limi boshlig‘i Suhrobbek Kirgizbayev tumandagi 86- hamda 288-sonli umumta’lim maktablariga tashrif buyurishdi.
Tashrif davomida “Kelajak soati” loyihasi doirasida “Oʻzbekiston bayrog‘i” va "Jahon bolalar kuni" mavzularida ochiq dars mashg'ulotlari o'tkazildi. O‘quvchilarga yurtimiz bayrog‘ining tarixi, ramziy ma’nosi va qadr-qimmati hayotiy misollar orqali batafsil tushuntirildi.
Mashg‘ulot jarayonida milliytarbiya.uz platformasidagi o‘quv kontentlari va ssenariylardan foydalanildi. O‘quvchilar mavzu bo‘yicha qo‘shiq va she’rlarni yod olib, topshiriqlarni katta qiziqish bilan bajardilar.